Království klasických automobilů v Brně

banner

Poradenství

NABÍZÍME VOLNOU, OMEZENOU KAPACITU.

NA RENOVACI VETERÁNŮ,

PŘÍPRAVU NA SEZÓNU,

STK A PŘIHLÁŠENÍ NA SPZ

INFORMACE NA TEL. 602 720 381 - BRNO

Důvodů pro pořízení klasického vozu je mnoho a každý potenciální zájemce má jiné. Někdo chce pouze co nejlépe investovat určitou danou částku, jiný miluje ostrou jízdu v otevřeném sportovním autě, další by rád vyrážel během slunečných víkendů s rodinou v nablýskané luxusní limuzíně na poklidné výlety. Existují také milovníci aut, kteří o jízdu nijak zvlášť nestojí, ale rádi se dívají na předmět svých tužeb nebo klukovských snů, umístěný například v přijímací hale firmy. Ti zpravidla vnímají krásný automobil také jako umělecké dílo technického charakteru.

 

Všichni tito lidé k nám přicházejí s určitými představami, a to nejen o ceně vozu. Návštěva salonu může pro některé z nich znamenat skutečně první „živé“ setkání s auty, po nichž již delší dobu touží, ale nevědí, co obnáší vlastnit, udržovat a provozovat veterána. Během debaty pak vyvstává celá řada otázek, na které by budoucí majitel měl znát co nejlepší odpovědi. Špatný výběr nevhodného typu vozu může mít za následek celou řadu nepříjemných zkušeností, které mohou odradit i skutečně zapáleného milovníka-začátečníka. Kromě toho může takové sáhnutí vedle představovat i finanční ztrátu, neboť ne všechny staré automobily mají potenciál udržet svou hodnotu i po letech. Existuje velké množství průměrných a nijakých aut, která lze špatně nakoupit a později ještě hůře prodat. Naproti tomu zajímavé modely, jejichž cena stoupá prakticky každoročně až o desítky procent, je třeba pečlivě hledat a vybírat.

 

Rozhodnout se pro ideální typ a model vozu je tedy asi nejdůležitější krok. Hned poté je na místě otázka, zda si chce zájemce projít martýriem kompletní renovace auta, nebo chce koupit vůz buď už perfektně renovovaný či v původním bezvadném stavu a pouze restaurovaný. Špatný odhad finančních nákladů na totální renovaci „výhodně“ koupeného nepojízdného vraku s těžkou korozí zapříčiní často naprosté znechucení majitele-investora. V inzertních rubrikách odborných časopisů a webů jsou pak vidět rozpracované renovační „projekty“, jejichž investorům došla trpělivost a nezřídka i peníze ještě dříve, než holá karoserie dostala nový lak.

 

V našem salonu proto z principu nenabízíme auta, určená k renovaci. Jsme vždy ochotni probírat s klienty všechna pro a proti, jaké auto, kdy, odkud, za kolik a v jakém stavu si mohou koupit, ale nabízíme vždy výhradně vozy buď v původním a co nejlepším stavu, nebo již renovované.